In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus skautide ja gaidide suurlaagris osalejatega
24.07.2005


Vabariigi President kohtus skautide ja gaidide suurlaagris osalejatega
President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna Eesti Skautide Ühingu ja Eesti Gaidide Liidu suurlaagri "Rännumaa" avamispäeval Järvamaal Tagametsas. President Rüütel on suurlaagri patroon.

Tervitades laagris osalejaid märkis riigipea: "Skautluse ideed, mille sünnist saab varsti sada aastat, leidsid Eestis kohe hea pinnase. Nagu kõikjal maailmas soovivad noored inimesed seista õilsate ideede eest, nii ühendavad ka siinseid noori ideed abivalmidusest ja töökusest. Kindlasti kannate ka teie neid põhimõtteid endas kogu elu ja annate edasi tulevastele põlvedele."

Vabariigi President võrdles Eesti skautluse arengut läbi keeruliste aegade metsa kasvamisega, mida aegajalt räsivad tormid, kuid kuhu murdunud puude asemele kasvavad uued ja loodetavasti tugevamad puud.

"Skautlust on ajalootormid räsinud eri paikades ja aegadel, kuid ikka ja jälle taastatakse või luuakse uued salgad, kes koonduvad ühingutesse. Need kannavad edasi vanu traditsioone ja toovad nende kõrvale ka ajakohaseid uuendusi. See kinnitab, et skautluse aluspõhimõtted on vastu pidanud ajaproovile ning on olulised ka täna," rõhutas president Rüütel.

Riigipea meenutas 86 aastat tagasi langenud Vabadussõja kangelast Anton Õunapuud, kelle juhitud skaudid võitlesid koos teistega Eesti iseseisvuse eest. Vabariigi President avaldas lootust, et meie kodumaise skaudiorganisatsiooni rajaja Anton Õunapuu poolt algatatud ettevõtmine saab uut jõudu igast katsumusest ning sellest saab tormikindel loodusmets, milles on igasuguses vanuses puid.

President Rüütel tegi suurlaagris ringkäigu. Seda saatsid suurlaagri "Rännumaa" juht Siimon Haamer, Eesti Skautide Ühingu peaskaut Kristjan Pomm ja Eesti Gaidide Liidu peagaid Triinu Sagor, kes tutvustasid suurlaagri tegevust.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 24. juulil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee