In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President saatis kirja Ameerika Ühendriikide presidendile
22.07.2005


President Rüütel saatis täna kirja Ameerika Ühendriikide presidendile George W. Bushile, milles ta meenutab, et homme, 23. juulil möödub 65 aastat päevast, mil USA riigisekretäri kohusetäitja Sumner Wells tegi kogu maailmale avalduse Ameerika Ühendriikide keeldumisest tunnustada Eesti, Läti ja Leedu seadusevastast vägivaldset annekteerimist Nõukogude Liidu poolt. President Rüütli sõnul oli see avaldus, mis teatas maailmale, et jõud ei anna õigust ja et Ameerika Ühendriigid seisavad õigluse kaitsel.

Vabariigi President tänas Ameerika Ühendriike toetuse eest meie võitluses iseseisvuse taastamise eest okupatsiooniperioodil.

President Rüütel pidas oluliseks, et NATO liikmesriigina teenivad Eesti kaitsejõud kõrvuti Ameerika Ühendriikidega Iraagis, Afganistanis ja maailma teistes paikades, kus demokraatia on sattunud ohtu või kus on vaja jagada rahuvalve kohustuse koormat.

Eesti riigipea märkis kahetsusega, et paraku ei ole maailm muutunud turvalisemaks. "Peame jätkama halastamatut võitlust terrorismiga, mille järjekordseteks ilminguteks olid hiljutised pommiplahvatused Londonis. On selge, et selliste tegude ärahoidmiseks tuleb rakendada tõhusaid meetmeid ja kurjategijad peavad saama oma karistuse. Samas olen veendunud, et terrorismi alged ei peitu pelgalt üksikute rühmituste kättemaksuhimus vaid ka demokraatia puudujäägis ning omavad väga keerulist tausta. Kõrvuti turvameetmete rakendamisega peame üheskoos süüvima ka nendesse tagamaadesse ja lõikama läbi kurjuse tekkimise juured," rõhutas Vabariigi President.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 22. juulil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee