In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales rahvusvaheliste hansapäevade avamisel Tartus
30.06.2005


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna XXV rahvusvaheliste hansapäevade avamisel Tartus. Enne avatseremoonia algust kohtus president Rüütel, kes on tänavuste hansapäevade patroon, Tartu Raekojas Tartu linnapea Laine Jänese ja Lübecki linnapea, Hansa liidu esimehe Berndt Saxe'ga.

Oma tervituskõnes märkis riigipea: "Ajalugu on kinnitanud, et mida me üksi ei suuda, seda suudame ühistegevuse kaudu. Nii on ka ühised huvid ja tegutsemine muutnud hansalinnad äratuntavalt sarnaseks, ehkki nad jäävad oma rikkuses kordumatult omanäoliseks."

Vabariigi President lisas, et Hansa-aeg oli tihedalt seotud ka Läänemerega. "Reeglite tundmine ja järgimine sel merel tagas stabiilsuse ja õitsengu kogu regioonile. See võiks olla kasulik õppetund ka tänaseks, mis ütleb: kui suudame milleski kokku leppida ning sellest ka kinni pidada, siis saavutame ka häid tulemusi," sõnas riigipea.

President Rüütel oli kindel, et hansapäevade rikkalikust programmist leiab igaüks endale palju huvitavat ja meelepärast. "Küllap saate mahti nautida ka Tartu eriomast nooruslikku õhkkonda ning kogete seejuures, et see linn on täis heade mõtetega energilisi inimesi," sõnas riigipea ning soovis hansapäevadel osalejatele häid mõtteid ja ilusaid elamusi ka koju viimiseks.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 30. juunil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee