In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis üle noore kultuuritegelase preemia
20.06.2005


Vabariigi President andis Jaanus Rohumaale üle noore kultuuritegelase preemia.President Arnold Rüütel andis täna Kadriorus üle tänavuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia. Preemia sai Jaanus Rohumaa kui silmapaistev lavastaja ja näitleja, kes on 90-ndate algusest toonud lavale mitmeid erinäolisi näidendeid.

Vabariigi President tõstis esile seda, et Jaanus Rohumaa on oma noore ea kohta sedavõrd palju saavutanud ning leidis, et Rohumaa lavastuste nimekiri on väga muljetavaldav.

Jaanus Rohumaa lausus preemia kättesaamisel, et noore kultuuritegelase auhind tuli tema jaoks ootamatult, kuna oli juba unustanud, et ta veel noor on. Ta lisas, et Eestimaa on üks väiksemaid etnosi, kellel on oma unikaalne kõrgkultuur ning lubas siinsel kultuuripõllul aktiivselt edasi tegutseda.

Vabariigi President andis Jaanus Rohumaale üle noore kultuuritegelase preemia.Jaanus Rohumaa töötab alates 1992. aastast Tallinna linnateatris lavastajana ning on õppejõud EMA Kõrgemas Lavakunstikoolis, Tallinna Pedagoogikaülikoolis ning Viljandi Kultuuriakadeemias. Jaanus Rohumaa lavastusi on mängitud gastrollidel ning mitmetel rahvusvahelistel ja kodumaistel festivalidel. 2004. aastal tunnustas Vabariigi President Jaanus Rohumaad Valgetähe V klassi ordeniga.

Sihtasutus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti ja tema kultuuri tutvustamisele maailmas. 50 000 krooni suurust preemiat antakse välja kord aastas ja seda rahastab kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 20. juunil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee