In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Jõhvis Aleksander Tõnissoni ausamba
19.06.2005


President Rüütel avas täna Jõhvi keskväljakul kindral Aleksander Tõnissoni ausamba, toimus Jõhvi garnisoni pidulik rivistus.

Avamistseremoonial kõneldes ütles Vabariigi President, et kindral Tõnissoni tegevus oli nii laiahaardeline, et sellest on jäänud mitmesuguseid mälestusmärke mitmel pool Eestis. "Ta pani aluse Eesti Kaitseväe loomisele. Osalenud Vene-Jaapani sõjas ja Esimeses maailmasõjas, moodustas Aleksander Tõnisson kodumaale naastes rahvusväeosa. Just tema juhitud Viru rindel sepistati suuresti Vabadussõja võit," ütles president Rüütel.

Riigipea meenutas, et Aleksander Tõnisson oli kõrge riigitegelane, kes töötas nii sõja- kui kaitseministrina ning osales Eesti kaitsepoliitika loomises.

"Suurim õnn on see, kui uued põlved saavad ehitada oma elu eelkäijate rajatud tugevale vundamendile ning olla õnnelikud rahu ajal," lausus Vabariigi President Aleksander Tõnissoni ausammast avades.

Enne monumendi avamist külastasid president ja proua Rüütel Aleksander Tõnissonile kuulunud Edise mõisa, mille kindralmajor sai teenete eest Vabadussõjas ning mida tutvustas kindrali poeg Leo Tõnisson.

Peale ausamba avamist võttis linnapea Aavo Keerme Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli vastu Jõhvi linnavalitsuses.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 19. juunil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee