In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Kiievis Ukraina juhtidega
17.06.2005


President Arnold Rüütel, kes viibib seoses Maailma Majandusfoorumi korraldatud ümarlauakohtumisega töövisiidil Ukrainas, kohtus täna Kiievis Ukraina presidendi Viktor Juštšenkoga, parlamendi Verhovna Rada spiikri Volodymyr Lytvyniga ja peaministri Julia Timošenkoga.

Kohtumised toimusid südamlikus ja tegusas õhkkonnas, Ukraina juhid tundsid elavat ja üksikasjalikku huvi Eesti reformikogemuste vastu. President Rüütel tutvustas meil läbi viidud rahareformi, erastamisprotsessi, maksusüsteemi ümberkujundamist ning ettevalmistusprotsessi Euroopa Liitu astumiseks, sealhulgas seadusandluse harmoniseerimist. Eraldi peatuti ka maareformil, mis Ukrainas on algusjärgus - maad saab erastada, kuid mitte veel müüa.

Kohtumisel president Juštšenkoga räägiti põhjalikumalt veel Eesti kogemustest kaasaegse info- ja kommunikatsioonitehnoloogia kasutamisel, sealhulgas e-valitsusest ja elektroonilisest pangandusest.

Kohtumisel spiiker Lytvyniga olid kõne all veel Ukrainas läbiviidavad poliitilised reformid, sealhulgas presidendi ja peaministri vastutusvaldkonna muutmine. Kõneldi ka võimalustest Eesti ja Ukraina vaheliste kontaktide tihendamiseks.

Lõunalauas toimunud kohtumisel peaminister Timošenkoga kõneldi üldisemalt ettevõtluse arenguks vajalike tingimuste loomisest Eestis ja Ukrainas. Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman andis ülevaate Eesti majanduse ja ettevõtluskeskkonna hetkeseisust.

Vabariigi President külastas täna koos president Juštšenko ja Gruusia presidendi Saakašviliga Kiievi lähedal Antonovi nimelises teaduslik-tehnilises lennunduskeskuses unikaalset lennundusnäitust, kus muuhulgas eksponeeritakse nii uusi sõjalennukeid kui maailma suurimaid transpordilennukeid An-225, millega on võimalik korraga vedada 250 tonni kaupa. Riigipea saabub töövisiidilt tagasi Eestisse täna õhtul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 17. juunil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee