In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi ümarlauas räägiti riigi ja kohalike omavalitsuste koostööst
13.06.2005


President Arnold Rüütli juhtimisel kogunes täna Kadriorus kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlaud. Koosolekul osalesid valitsuse liikmetest peaminister Andrus Ansip, rahandusminister Aivar Sõerd, keskkonnaminister Villu Reiljan, haridus- ja teadusminister Mailis Reps ja justiitsminister Rein Lang. Samuti osalesid tänasel töökohtumisel ümarlaua liikmetena mitmed juhtivad omavalitsustegelased ning Vabariigi Presidendi akadeemilise nõukogu riigihalduse ja kohaliku omavalitsuse arengu komisjoni liikmed.

President Arnold Rüütli juhtimisel kogunes kohaliku omavalitsuse ja regionaalarengu ümarlaudPeaminister Ansip tegi ettekande riigi ja kohalike omavalitsuste koostöö arendamise aktuaalsetest probleemidest, rahandusminister Sõerd riigi eelarvestrateegiast ja kohalike omavalitsuste tulubaasist. Keskkonnaminister Reiljan andis ülevaate maade munitsipaalomandisse andmise kiirendamise võimalustest ja sellealasest tegevuskavast. Haridus- ja teadusminister Reps kõneles ministeeriumi tegevuskavast koolivõrgu arendamisel ja aktuaalsetest hariduspoliitilistest probleemidest. Justiitsminister Lang rääkis kohalike omavalitsuste tegevuse põhiseaduslikest alustest ja kohaliku omavalitsuse iseseisvusest.

Ümarlauas jõuti seisukohale, et järgmisel kohtumisel septembrikuus arutatakse koos Ühiskondliku Leppe foorumiga Eesti arengu kaugemaleulatuvaid probleeme. Samuti tõdeti, et riigi ja omavalitsuste dialoog on tihenenud ning nenditi selle erinevates vormides edasiarendamise vajadust, et selline hästi korraldatud ja tasakaalustatud koostöö kujuneks Eesti arengumootoriks.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 13. juunil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee