In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Türil põllumajandusnäituse AGRI 2005
10.06.2005


President Arnold Rüütel avas Säreveres, Türi Tehnika- ja Maamajanduskooli juures rahvusvahelise põllumajandusnäituse AGRI 2005. President osales ka näituse raames toimuva noorte põllumeeste kompleksvõistluse avamisel ning külastas Türi Tehnika- ja Maamajanduskooli.

Põllumajandusnäituse AGRI 2005 avamisel kõneldes ütles president Rüütel, et Eesti maaharijaid ja karjakasvatajaid on läbi aegade iseloomustanud edumeelsus ja uuenduspüüd. "Tänu sellele on pandud rõhku tehnoloogiate arendamisele ning võetud omaks sordi- ja tõuaretuse uusimaid tulemusi. Samal põhjusel on maaelanike seas olnud läbi aegade populaarsed ka põllumajandusnäitused," sõnas Vabariigi President.

Riigipea rõhutas, et tehnoloogia arenguga sammu pidamisel muutub üha tähtsamaks koolitus. "Olen kindel, et siirdeaja keerukates tingimustes karastunud taludes ja ühistutes on olemas hädavajalikud arengueeldused. Paljud neist on suutnud investeerida ning saada püsivalt suuri saake just tänu uuendusmeelsusele ja õppimistahtele," sõnas president Rüütel.

Vabariigi President toonitas vajadust arendada maamajanduslike erialade õpetamist maal paiknevates kutsekoolides, lisades: "Kogemused on näidanud, et parimad põllumehed kasvavad maanoorte hulgast."

Maamajanduslike kutseõppeasutuste õpilaste ja noortalunike võistlust avades ütles president Rüütel, et põllumajanduslikel kutsevõistlustel on Eestis pikaajaline traditsioon - esimese künnivõistluse korraldas juba Carl Robert Jakobson. Riigipea kutsus noori üles arendama oma oskusi, et saada meistriks. "Meistrit tuntakse ka tööriistadest, aga eelkõige siiski oskustest," sõnas Vabariigi President.

Külastades Türi Tehnika- ja Maamajanduskooli osales president Rüütel vestlusringis kooli juhtidega. Riigipea sõnul nõuab kaasaegne põllumajandus kõrge tootlikkuse saavutamiseks põllumehelt teadmisi paljudest valdkondadest, mistõttu on kutsekoolidel kanda suur vastutus. Kooli direktori Toomas Šadeiko sõnul on Türi Tehnika- ja Maamajanduskool seda selgelt teadvustades püüdnud pakkuda noortele parimaid võimalusi oskuste omandamiseks, arendades selleks ka tootmisbaasi.

Vabariigi President tunnustas entusiaste, kes on hoidnud elus kutsevõistluste traditsiooni, ning soovis noortele võistlejatele kindlat kätt, tugevat närvi ja head võistlusõnne.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 10. juunil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee