In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President alustas maakonnavisiiti Põlvamaal
08.06.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel alustasid täna kahepäevast maakonnavisiiti Põlvamaale. Maakonna piiril võttis riigipea ja tema abikaasa vastu Põlva maavanem Urmas Klaas.

Visiit algas kohtumisega Põlva maavalitsuses, kus maavanem ja Pōlvamaa Arenduskeskuse juhataja Kaire Mets andsid ülevaate maakonna arengusuundadest, käimasolevatest projektidest ja probleemidest.

Ettevõtte AS Nordic Foods külastamineVisiit jätkus aktsiaseltsi Nordic Foods külastusega. Maakera kaubamärgi all valmistoite tootev ettevõte kuulub täielikult eesti kapitalile. Riigipea pidas tähtsaks, et eelmisel aastal alustanud ettevõtte toodang on säilitusainete vaba ja põhineb kohalikul toorainel.

Seejärel tutvus president Rüütel osaühing Põlva Agro tegevusega. Põlva Agro on üks tublimaid Eesti piimatootjaid. Ettevõtte juhid leidsid, et Euroopa Liit on avardanud investeerimisvõimalusi ja võimaldanud parandada töötingimusi.

Proua Ingrid Rüütel külastas samal ajal lasteaeda Mesimumm Põlvas, kus koos koolieelse haridusega õpetatakse lapsi väärtustama pärimuskultuuri. Seejärel käis proua Rüütel Kioma keraamikakojas, kus perenaine Marie Juks rääkis pereettevõtte tegevusest.

Mammaste terviserajal tutvustati presidendile tervisespordi keskuse väljaehitamise plaane.

Mooste mõisMooste Põhikooli juures võtsid riigipea ja proua Ingrid Rüütli vastu vallavanem Ülo Needo ja koolidirektor Sirje Puniste. President tutvus Mooste Põhikooli ja mõisakompleksiga. Pikemalt kõneldi linakasvatuse ja -kasutuse probleemidest. President rõhutas, et linakasvatus on Eestis pikaajalise traditsiooni ja suure perspektiiviga ning võimaldaks põllumajandustootmist mitmekesistada.

Ahjas tutvus president Rüütel Tuglase muuseumi ja raamatukoguga.

Esimese päeva lõpus külastas president Rüütel abikaasaga Maarja küla. President tunnustas Maarja küla loomise algatust ja ütles, et riik peaks aitama leida intellektipuudega noortel arengu- ja eneseteostusvõimalusi.

Neljapäeval jätkub maakonnavisiit Kanepis, Räpinas ja Värskas.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 8. juunil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee