In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Austria Rahvusnõukogu presidendiga
01.06.2005


President Arnold Rüütel kohtus Austria parlamendi alamkoja Rahvusnõukogu presidendi Andreas Khol'igaPresident Rüütel kohtus täna Kadriorus Austria parlamendi alamkoja Rahvusnõukogu (Nationalrat) presidendi Andreas Khol'i ja teda saatva delegatsiooniga.

Kohtumisel keskenduti eelkõige Euroopa Liidu temaatikale. Kõneldes Prantsusmaa referendumi tulemustest, ütles president Rüütel, et põhiseadusliku leppe tagasilükkamine Prantsusmaal ei peaks teisi riike heidutama liikumisel oma seatud sihtide suunas. Andreas Khol väljendas arvamust, et Euroopa areng jätkub ratifitseerimistest sõltumata igal juhul ning et Euroopa Liit on hästi välja tulnud ka suurematest tagasilöökidest - meenutades kasvõi kunagist nn ''tühja tooli poliitikat''. Üksmeelselt leiti, et pärast mullust laienemist muutunud identiteediga ja uute jõukeskustega Euroopa Liidu poliitika vajaks selginemiseks enam aktiivseid arutelusid kõigis liikmesriikides.

President Rüütel rääkis ka Eesti tegevusest Euroopa Liidu naabruspoliitika elluviimisel. Vabariigi Presidendi sõnul on Eesti senised jõupingutused selles valdkonnas seotud seni eeskätt Gruusia ja teiste Lõuna-Kaukaasia riikidega, samuti Ukrainaga, kuid kahtlemata toetab Eesti demokraatia arengut ka teistes riikides - sealhulgas Venemaal ja Balkanil.

Jutuajamisel räägiti veel kahepoolse koostöö arendamisest näiteks turismi alal, tuginedes eeskätt Eesti ja Austria rikkalikule loodusele. Mõlemapoolselt leiti, et kahe riigi vahel valitseb meeldiv ja süvenev üksteisemõistmine, mis soodustab jätkuvat suhete tihendamist.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 1. juunil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee