In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis Pioneeripataljonile üle lipu
31.05.2005


President Arnold Rüütel osales täna Tapal toimunud tseremoonial, kus andis Pioneeripataljonile üle lipu. Ühtlasi avas riigipea Tapa väljaõppekeskuse uue staabihoone ja õppehoone.

Vabariigi President tõi oma kõnes esile pataljoni rolli pioneeride oskuste ja väljaõppe arendamisel. "Me vajame seda nii oma esmase kaitsevõime tagamiseks sõjaaja üksuste ettevalmistamisel kui ka liitlaskohustuste täitmiseks, mis tähendab muuhulgas missiooniüksuste väljaõpet ja osalemist ühisoperatsioonidel," rõhutas president Rüütel.

Riigipea nentis, et Eesti on juba rohkem kui aasta täitnud NATO täisliikme kohustusi ning meie üksused on selle aja jooksul osalenud mitmel missioonil. "Afganistanis on silmapaistev roll olnud meie demineerimismeeskonnal, kelle tänuväärne töö sõjast räsitud maa puhastamisel miinidest on leidnud tunnustust meie partnerite seas. Nad on auga täitnud oma ohtlikku ülesannet ning me võime nende töö üle uhked olla," lausus Vabariigi President.

President Rüütel tänas väeosa lipu üleandmisel kõiki neid inimesi ja asutusi, kes nii Eestis kui ka Kanadas selle heaks oma annetuse tegid ning soovis Pioneeripataljonile jõudu Eesti riigi kaitsmisel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 31. mail 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee