In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Bulgaaria presidendiga
26.05.2005


Riigivisiit Bulgaaria Vabariiki 25.-27.05.2005. Pildil vasakult: pr Ingrid Rüütel, president Arnold Rüütel, Bulgaaria president Georgi Parvanov, pr Zorka Parvanova.President Rüütel kõneles täna õhtul pidulikul õhtusöögil, mille korraldasid Bulgaaria Vabariigi president T.E. hr Georgi Parvanov ja proua Zorka Parvanova Eesti Vabariigi presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks.

Sofias, hotellis Sheraton toimunud õhtusöögil peetud kõnes ütles Vabariigi President, et hiljuti aset leidnud Bulgaaria Euroopa Liiduga ühinemise leppe allakirjutamine on kõrget tunnustust vääriv edu, mis sai võimalikuks tänu tugevale tahtejõule, usule ja veendumusele, mida Bulgaaria rahvas ja valitsused on kindlameelselt järginud, ületades skeptitsismi ja kahtlused.

"Eesti kogemus on näidanud, et liitumine Euroopa Liiduga on tugev arengu ja stabiilsuse tegur. NATO-l on küll jätkuvalt keskne roll Euroopa kaitse ülesehitusel, kuid samas hõlmab Euroopa Liit üha enam meie kontinendi poliitilist ruumi. Olen sügavalt veendunud, et Euroopa Liit peab suutma tugevdada oma positsiooni ja aina rohkem ühehäälselt kaasa rääkima rahvusvahelisel areenil. Ainult nii võime tagada, et Euroopa poliitiline osakaal vastaks täielikult tema majanduslikule mõjule. Maailmas, mida lõhestavad arvukad pingekolded, on tugev ja ühtne Euroopa tasakaalustavaks jõuks, millega me kõik võidame," kõneles president Rüütel.

Õhtusöögil pidas kõne ka Bulgaaria president Georgi Parvanov, kes tõstis esile president Rüütli suurt panust Eesti taasiseseisvumisel, demokraatlikul arengul ja integreerumisel Euroopa ja Euro-Atlandi struktuuridesse. "Eesti ja Bulgaaria rahvast ühendab vabadusearmastus, soov otsida ja leida ühist keelt erinevate rahvuste esindajatega ning arendada häid suhteid oma naabritega, andes sel moel panuse Euroopa ideaalide ja väärtuste levimisele," kõneles president Parvanov.

Reedel jätkab Eesti riigipea riigivisiiti Bulgaarias, kohtudes Bulgaaria peaministri Simeon Saxe-Coburg Gotha'ga ning külastades Plovdivi linna. President Rüütel saabub tagasi Eestisse ööl vastu laupäeva.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 26. mail 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee