In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab riigivisiidile Bulgaaria Vabariiki
24.05.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad kolmapäeval, 25. mail riigivisiidile Bulgaaria Vabariiki.

Visiidi käigus on kõne all Eesti ja Bulgaaria kahepoolsed poliitilised, majandus- ja kultuurisuhted ning Euroopa Liidu edasine laienemine ja koostöö uute naabritega. Samuti käsitletakse olukorda Balkanil ja transatlantilisi suhteid.

Neljapäeval, 26. mail kohtuvad Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Bulgaaria Vabariigi presidendi Georgi Parvanovi ja proua Zorka Parvanovaga. President Rüütel asetab pärja tundmatu sõduri hauale Sofias Püha Aleksander Nevski väljakul. Seejärel toimub presidendipalees presidentide neljasilmakohtumine ning kohtumine delegatsioonidega, millele järgneb ühine pressikonverents.

Pärastlõunal avab Eesti riigipea Eesti - Bulgaaria äriseminari ning kohtub Bulgaaria Rahvusassamblee esimehe Borislav Lubenov Velikoviga.

Bulgaaria Vabariigi president Georgi Parvanov ja proua Zorka Parvanova korraldavad Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks piduliku õhtusöögi.

Reedel, 27. mail külastab president Rüütel Bulgaaria rahvusliku ajaloomuuseumi, Bojana kirikut, Bachkovo kloostrit ning kohtub Bulgaaria peaministri Simeon Saxe-Coburg Gotha'ga.

Sama päeva pärastlõunal saabub Eesti riigipea Plovdivi linna, kus kohtub Plovdivi linnapea Ivan Chomakoviga. President Rüütel tutvub Balabanova ja Hindliani majamuuseumitega, külastab Püha Konstantini ja Elena kirikut. Õhtupoolikul viibib Vabariigi President folkloorikontserdil Plovdivi etnograafiamuuseumis ning külastab antiikset amfiteatrit.

Vabariigi Presidenti saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad teiste hulgas ka Eesti Vabariigi suursaadik Bulgaarias Aivo Orav, Kaitseväe juhataja viitseadmiral Tarmo Kõuts, majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar, rahandusminister Aivar Sõerd, keskkonnaminister Villu Reiljan, riigisekretär Heiki Loot, Eesti Panga president Vahur Kraft ja Jõgeva maavanem Aivar Kokk. Riigipead saadab visiidil ka 24-liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Kaubandus-Tööstuskoja president Toomas Luman.

Vabariigi President saabub riigivisiidilt tagasi Eestisse reede, 27. mai hilisõhtul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 24. mail 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee