In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President jätkas visiiti Jõgevamaal
12.05.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel jätkasid täna maakonnavisiiti Jõgevamaal.

Hommikupoolikul avas president Rüütel Jõgevamaa Arengukonverentsi Kuremaal. Oma avakõnes ütles riigipea, et ringkäik Jõgevamaal on kinnitanud veendumust selle kandi suurtest arenguvõimalustest. "Selle potentsiaali aluseks on nii Jõgevamaa kultuuripärand, asukoht ja kaunis loodus kui ka oma kodukohta armastavad, ettevõtlikud ja tulevikku vaatavad inimesed," märkis president Rüütel. "Näen Jõgevamaa edu võtmena siinsete inimeste üksmeelt eesmärkide osas ja sellest lähtuvat koostööd," lisas riigipea.

Vabariigi President rõhutas, et tänases avatud ja muutustele orienteeritud maailmas on tahaplaanile jäänud oluline arengufaktor - koduarmastus. "Tunneme muret, et noored kolivad maalt linna, linnast pealinna ja sealt omakorda välismaale. Minu arvates on kestvaid lahendusi ainult üks: lisaks tööle ja teistele eneseteostuse võimalustele on vaja inimestele pakkuda turvalise ja meeldiva kodu loomise võimalust. Leian, et Jõgevamaal on selleks kõik eeldused olemas," nentis riigipea.

Samal ajal külastas proua Ingrid Rüütel Vaimastvere õpilaskodu ning kohtus Jõgevamaa folkloori- ja kultuuriinimestega. Kohtumisel tõdeti, et kuigi piirkonnas on üsna vähe rahvamaju, leidub siiski aktiivseid inimesi, kes osalevad seltside ja seltsingute tegevuses, aidates niimoodi kaasa kohaliku kultuurielu arendamisele.

Pärastlõunal külastas Vabariigi President MTÜ Vooremaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskust Voorel, mille loomise eesmärgiks on olnud tööoskuste ja tööharjumuste ning psühholoogilise tasakaalu taastamisega tuua töötuid tööjõuturule tagasi.

Seejärel tutvus president Rüütel Odivere külas Ulge marjakasvatustaluga. Pärast ringkäiku ütles riigipea, et tuleks teha kõik, et suurtootmise kõrval säiliksid ning areneksid väiketalud ja perefirmad.

Õhtupoolikul külastasid Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Siimusti lastekodu "Metsatareke" ja istutasid lähedalasuvasse parki pärnapuu.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 12. mail 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee