In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President õnnitles professor Signe Kivi
10.05.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel osalesid Eesti Kunstiakadeemia rektori Signe Kivi inaugureerimiselPresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna Eesti Kunstiakadeemia rektori Signe Kivi inaugureerimisel.

Vabariigi President avaldas oma tervituskõnes lugupidamist professor Signe Kivile, kes võttis vastu Eesti Kunstiakadeemia rektori ametiga kaasneva vastutuse.

Riigipea märkis, et enam kui 90 aastat järjepidevat kunstiharidust on meie väiksele rahvale saavutus, mille üle võime uhked olla, aga mida tahame tingimata ka edasi viia. ''Traditsioonide jätkamise kõrval soovib tänane akadeemia kindlasti ajaga sammu pidada," ütles president. "Samas kasvavad ka ühiskonna ootused. On mõistetav, et me kujutleme oma rahvuskultuuri ja ühiskondliku mõtte arengut lahutamatuna Eesti Kunstiakadeemias õppivate ja õpetavate inimeste loomingust."

President Rüütel nentis, et ühiskond võidab seda enam, mida vabam ja sõltumatum on kunstnikkond. ''Meie aega iseloomustavas infotulvas ja väärtussüsteemis toimunud nihete juures ei tarvitsegi see olla lihtsalt saavutatav, kuid on seda hinnatavam,'' toonitas riigipea.

President Rüütel soovis, et uue rektori juhtimisel jätkuks Kunstiakadeemia kiire areng ning suureneks mõjukus nii Eesti kui Euroopa kultuuriruumis.

Vabariigi President soovis kõigile loomingulisi kordaminekuid ja tahet olla ühiskondlike väärtuste vormimise kaudu kogu meie rahva tuleviku kujundajaks.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 10. mail 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee