In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Albu valda
09.05.2005


President Rüütel ja proua Ingrid Rüütel külastasid Albu valda JärvamaalPresident Rüütel ja proua Ingrid Rüütel külastasid täna Albu valda Järvamaal.

Presidendipaar külastas ajaloolises Albu mõisas asuvat Albu Põhikooli, kus koos õpilaste ja õpetajatega osaleti kunstiajaloo tunnis. Pärast lõunat Albu valla Toiduaidas ja tutvumist Albu vallavalitsusega toimus vallamaja ees kohtumine vallarahvaga.

Kohtumisel kõneles Vabariigi President: "Meie ajalugu on seotud meie maaga, kus meie tööks on sajandeid olnud maaharimine ja maaparandus, sest me oleme oma juurtelt maarahvas. Üksnes selle maa edasikestmine saab olla ka meie tulevikuks."

President Rüütel rääkis Anton Hansen Tammsaare ausamba ees ka Albu valla rahvale, miks ta otsustas tänasel päeval sõita mitte Moskvasse, vaid Tammsaare kodumaile. Riigipea sõnul oli selle otsuse taga soov järgida samu väärtusi, mida pidas oluliseks Tammsaare - tõde ja õigust. Seejärel vastas Vabariigi President vallarahva küsimustele, mis keskendusid eeskätt murele maaelu ja maakoolide edasikestmise pärast.

Ahulas külastas president Rüütel õmblustoodete ettevõtet Pakpoord, mis pakub tööd 30 inimesele ning ekspordib enamuse oma toodangust. Seejärel tutvus riigipea Vetepere külas Vargamäel Anton Hansen Tammsaare muuseumi ekspositsiooniga ning istutas tammepuu Järvamaa Kultuurihiide. Koos Järvamaa kultuuripreemia laureaatidega, kes samuti hiide puid istutasid, tehti ühispilt.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 9. mail 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee