In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President tähistab homme Euroopa päeva ja külastab Albu valda
08.05.2005


Esmaspäeval, 9. mail kell 8.00 hommikul heisatakse Kadriorus presidendilossi ees Euroopa päeva puhul pidulikult Euroopa Liidu lipp.

Vabariigi President esineb tseremoonial kõnega. Sõna võtavad veel välisminister Urmas Paet, Euroopa Liidu praegust eesistujariiki Luksemburgi Eestis esindava Hollandi Kuningriigi suursaadik Joanna Maria van Vliet ning Euroopa Parlamendi välisasjade komisjoni aseesimees Toomas Hendrik Ilves. Esinevad Eesti Meestelaulu Seltsi meeskoor ja Eesti Kaitseväe Orkester.

Tseremooniale on oodatud kõik huvilised.

Pärastlõunal sõidavad Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Järvamaale. Presidendipaar külastab esmalt ajaloolises mõisahoones asuvat Albu Põhikooli, kus koos õpetajate ja õpilastega osaletakse kunstiajaloo tunnis. Seejärel toimub kohtumine Albu valla rahvaga Anton Hansen Tammsaare ausamba juures ja külaskäik Albu vallamajja. Riigipea tutvub veel Ahula õmblusfirmaga Pakpoord ning külastab Anton Hansen Tammsaare muuseumi Vetepere külas Vargamäel, kus on avatud uus ekspositsioon ning toimub ka puu istutamine Järvamaa Kultuurihiide.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 8. mail 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee