In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Tai Kuningriigi suursaadikuga
05.05.2005


President Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Tai Kuningriigi suursaadiku Apichart Chinwanno, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi märkis, et näeb Eesti Euroopa Liidu liikmesriigina kasvavaid multilateraalse koostöö võimalusi Aasia ja laienenud Euroopa vahel ning peab osalemist erinevatel tasanditel peetavatel ASEM-i foorumitel väga oluliseks. Samuti pidas president Rüütel perspektiivikaks usalduslikku ja sõbralikku koostööd ÜRO-s.

Riigipea tänas Eesti nimel oma kõnes Taid ja tema kodanikke 2004. aasta detsembri lõpus Lõuna- ja Kagu-Aasia katastroofis kannatanud Eesti kodanike abistamise eest.

Suursaadik Chinwanno sõnul on Eesti saavutanud rahvusvahelise tähelepanu kui kõige enam arenenud riik Balti riikide hulgas, mis on muljetavaldavalt kiiresti edenenud nii poliitilises, majanduslikus, sotsiaalses kui ka julgeoleku valdkonnas. Apichart Chinwanno nentis, et viimase viie aasta jooksul on oluliselt kasvanud Eesti ja Taimaa vaheline turismialane koostöö ning lisas, et soovib Tai Kuningriigi suursaadikuna arendada kahe riigi vahelist koostööd paljudes valdkondades.

President Rüütel soovis suursaadikule edu tema missioonis Eesti ja Tai vaheliste suhete edendamisel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 5. mail 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee