In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi noore kultuuritegelase preemiale
26.04.2005


Sihtasutus Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutas välja konkursi noore kultuuritegelase preemia taotlemiseks. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 23. mai 2005.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu poolt välja antav 50 000 krooni suurune noore kultuuritegelase preemia on mõeldud 35-aastasele või nooremale Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti ja tema kultuuri tutvustamisele maailmas. Noore kultuuritegelase preemiat rahastab kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.

Kandidaate võivad esitada nii taotlejad ise, nende juhendajad, õpetajad, tööandjad, samuti kultuurirahastu nõukogu liikmed. Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja lühikese elulooga (nimi, aadress, haridustee, tööalane tegevus), loomingulise tegevuse kirjeldus ning vähemalt kahe tunnustatud kultuuritegelase või loomeliidu ja ühe tunnustatud kultuuritegelase soovitus. Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid palume saata Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule (Weizenbergi 39, 15050 Tallinn). Taotluste esitamise lõpptähtaeg on 23. mai 2005 (ka postitempel).

Noore kultuuritegelase preemia antakse välja neljandat korda. Eelnevatel aastatel on preemia vääriliseks tunnistatud helilooja Tõnu Kõrvits, rahvamuusik Krista Sildoja, kirjanduskriitik Jan Kaus ja dirigent Anu Tali.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 26. aprillil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee