In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Slovakkia suursaadikuga
26.04.2005


President Arnold Rüütel võttis Kadriorus vastu Slovakkia suursaadiku Ivan Špilda, kes esitas oma volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Slovakkia suursaadiku Ivan Špilda, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul iseloomustab Eesti ja Slovakkia vahelisi suhteid korrapärane ja sisukas poliitiline dialoog, mille aluseks on maailmavaateline lähedus. ''Nüüd, olles partnerid Euroopa Liidus ja NATO-s, on meil põhjust mõelda sellele, kuidas koos kaasa aidata parema ja turvalisema Euroopa tuleviku kujundamisele,'' rõhutas president Rüütel.

''Peame Slovakkiat meie ettevõtjate jaoks perspektiivikaks ning konkurentsivõimeliseks turuks Kesk-Euroopas. Eesti majandusringkonnad tunnustavad Slovakkia majandusedu ning soovivad tihendada suhteid ja kogemuste vahetamist,'' lisas Eesti riigipea.

Suursaadik Špilda ütles, et Riias asuv saatkond ja tema suursaadikuna teevad oma parima, et luua kahe riigi vastastikku kasuliku koostöö arendamiseks head tingimused. Slovakkia suursaadik nimetas eraldi koostöövõimalusi Eesti ja Slovakkia parlamentide ja valitsuste vahel, aga ka ettevõtjate, valitsusväliste organisatsioonide, haridus- ja kultuuriasutuste vahel. ''Selline kahe riigi koostöö, kuigi kumbki neist pole suur territooriumilt või rahvaarvult, aitab inimestel Eestis ja Slovakkias osa saada heaolust ja turvalisusest Euroopa Liidu ja NATO raames,'' sõnas suursaadik.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 26. aprillil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee