In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas seminari ''Eesti maakultuuripärandi olevik ja tulevik''
21.04.2005


Vabariigi President avas täna Tartus Eesti Põllumajandusülikoolis seminari ''Eesti maakultuuripärandi olevik ja tulevik''.

President Rüütel märkis oma kõnes, et Eesti rahva looduslikust, materiaalsest ja vaimsest pärandkultuurist on maaga seotud kõige pikaajalisem ja rikkalikum osa. ''Oleme oma esivanemate põlvedelt päranduseks saanud nii kätega loodud kui ka suust suhu edasi kandunud mitmekesise kultuurivaramu. Ühtviisi hindamatu osa sellest pärandist moodustavad põlluharimisriistad ja töövõtted, taluarhitektuur ja kombestik, folkloor ja uskumused. Kõik need seletavad eesti rahva kujunemise ja arengu lugu, mida tundmata ei saa ka mõista meie rahva püüdlusi ei täna ega ka edaspidi,'' ütles Vabariigi President.

''Kui kõnelda eesti kultuuripärandi tulevikust, siis ei saa mööda minna hiljuti Riigikogu menetlusse jõudnud säästva arengu riikliku strateegia eelnõust. See käsitleb Eesti pikaajalisi arengueesmärke, mille seast tuuakse võrdselt olulistena esile kultuuriruumi elujõulisus, inimese heaolu kasv, sotsiaalselt sidus ühiskond ning ökoloogiline tasakaal,'' rääkis riigipea.

President Rüütel toonitas, et iga põlvkonna, nii ka meie tänane kohus on tunda huvi pärandkultuuri elujõulisuse vastu ning teha endast olenev selle kindlustamiseks. ''Kultuuripärand koosneb tuhandetest kildudest, millest ühtki ei tohi hoolimatult kõrvale lükata või koguni ära visata,'' rõhutas riigipea.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. aprillil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee