In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas Maamessi
21.04.2005


President Arnold Rüütel avas täna AS Tartu Näitused messikeskuses Maamessi 2005.

"Eesti moodustab ühe osa Euroopa Liidu ühtsest majandusruumist ja euroopalikud põhimõtted on taas meie igapäevaelu ja töö lahutamatu osa. Ei ole põhjust kahelda, et suudame ja tahame neid põhimõtteid järgida. Eesti maamajandus on omandanud tollipiiranguteta liberaalses majanduskeskkonnas need kogemused ja oskused, mille abil ka kõige tihedamas turukonkurentsis toime tulla," lausus Vabariigi President oma avakõnes.

President Rüütel märkis, et Eestil on tänu oma looduslikele, kultuurilistele ja ajaloolistele eeldustele olemas suurepärased võimalused mahepõllunduse arendamiseks. Riigipea sõnul ei paku mahepõllundus väljavaadet üksnes väiketaludele, vaid see on ka tervislike eluviiside edendamise ja seeläbi ühtlasi jätkusuutliku arengu väga oluline aspekt.

Peale pidulikku avamist tegi president Rüütel Maamessil ringkäigu.

Mess kuulub EURASCO liikmete hulka ning on kantud Euroopas toimuvate tähtsamate samateemaliste messide kalendrisse. Rahvusvahelisel messil osaleb ligi 200 firmat ning mess koosneb neljast osast - põllumajandusnäitus, puidutöötlemis- ja metsandusnäitus, toidumess ja aiandusnäitus.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. aprillil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee