In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Tööandjate Keskliidu esindajatega
13.04.2005


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu juhtidega. Kohtumisel arutati tööturuprobleemide lahendamise võimalusi, millest esikohale seati kutseharidussüsteemi reform.

Vabariigi President märkis, et Eesti majandust ei saa üles ehitada võõrtööjõu sissetoomisele, vaid keskenduda tuleb eelkõige tööhõive suurendamisele ja tehnoloogia täiustamisele ja vajalike spetsialistide koolitamisele.

Tööandjad rõhutasid, et kutsehariduse arendamiseks on hädavajalik võtta kiires korra vastu valminud arengukava ning jätkata kutsekoolide ühendamist lähtuvalt kutseõppeasutuste võrgu arengukavast aastateks 2005-2008.

Riigipea ja tööandjate esindajad olid ühisel seisukohal, et teatud perioodil välismaiste spetsialistide Eesti tööturul rakendamine on küll võimalus kvalifitseeritud tööjõu nappuse leevendamiseks, kuid põhitähelepanu peaks siiski keskenduma Eesti inimestele paremate elutingimuste ja töövõimaluste pakkumisele oma kodumaal. Jätkata tuleks haridusreformi, seda eelkõige kutseõppesüsteemi täiustamise osas.

President Rüütel tegi Eesti Tööandjate Keskliidu esindajatele ettepaneku kohtuda ka edaspidi, et nendele probleemidele lahendusi otsida.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 13. aprillil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee