In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President saatis kaastundeavalduse Vatikani
02.04.2005


President Arnold Rüütel saatis täna kaastundeavalduse Vatikani, Tema Eminents kardinal Angelo Sodano'le.

Kaastundeavalduses seisab: "Sügava kurbusega võtsin vastu teate Tema Pühadus Paavst Johannes Paulus II surmast. Paavst Johannes Paulus II kehastas kõrgete humaansete põhimõtete kandjat, kelle mõju ulatus kaugele üle religioonide, aga ka poliitiliste tõekspidamiste piiride.

Suure humanisti ja kõlbluse eest seisva isiksusena pühendas ta kogu oma elu inimkonna vaimse vabanemise, kõlbelise eneseparanduse ja sallivuse edendamisele, mis kandis ka silmanähtavat vilja. Ta suutis lihtsalt ja arusaadavalt esile tuua moraalsed väärtused, mis aitavad inimesel üha keerukamas maailmas oma püüdlustes iseeneseks jääda ja kõigi hüvangut silmas pidada. Rahu ja armastuse sõnum tema esituses leidis elavat vastukaja ja andis lootust paljudele üle kogu maailma.

Johannes Paulus II leinates mäletame helgelt tema külaskäiku Eestisse 1993. aastal. Tema õnnistus meie maale saadab meid jätkuvalt ka nüüd, kui paavst ise on juba lahkunud.

Enda ja kogu Eesti rahva nimel lubage väljendada Teile ja kogu maailma katoliiklastele sügavaimat kaastunnet. Oleme koos Teiega leinas."


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 2. aprillil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee