In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President nimetas peaministrikandidaadi
31.03.2005


President Arnold Rüütel kohtus täna õhtul Kadriorus Reformierakonna esimehe Andrus Ansipi, Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare ja Eestimaa Rahvaliidu esimehe Villu Reiljaniga.

Riigipea sõnul on ta konsulteerinud kõigi Riigikogusse valitud erakondade juhtidega, kes on esitanud oma seisukoha Eesti arengu põhisuundadest ja tulevasest valitsuskoalitsioonist. President avaldas lootust, et Reformierakonna, Keskerakonna ja Rahvaliidu baasil loodav uus valitsusliit tagab Eestile regionaalselt ja sotsiaalselt tasakaalustatud ja jätkusuutliku arengu.

"Meie ees seisab edasilükkamatu vajadus väärtustada rohkem Eesti inimest. See on kompleksne ülesanne, mille teeb eriti aktuaalseks meie murettekitav demograafiline olukord. Peame leidma täiendavaid võimalusi rahva tervise parandamiseks ja tegema hea hariduse kättesaadavaks kõigile. Senisest suuremat hoolt ja hoolivust vajavad meie lapsed," ütles Vabariigi President.

President Rüütel kirjutas alla otsusele, millega ta määras Andrus Ansipi peaministrikandidaadiks ning tegi talle ülesandeks moodustada uus Vabariigi Valitsus. Andrus Ansip tänas riigipead usalduse eest.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 31. märtsil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee