In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Lääne-Virumaa liikumisharrastust väärtustava koostööprotokolli allkirjastamisel
18.03.2005


President Arnold Rüütel osales täna Rakvere Spordihallis Lääne-Virumaa liikumisharrastuse edendamise ühiste kavatsuste protokolli allakirjutamisel.

Oma tervituskõnes tunnustas Vabariigi President Eesti Olümpiakomitee poolt algatatud maakondade tasandil inimeste, ressursside, ideede, organisatsioonide ning institutsioonide koondamist liikumisharrastusele ja harrastusspordile uue hoo andmiseks.

President Rüütel märkis, et Ühinenud Rahvaste Organisatsioon kuulutus käesoleva aasta spordi- ja kehakultuuri aastaks. ''Selles väljendub maailmaorganisatsiooni kõrge hinnang spordi sotsiaalsele rollile ühiskonnas ja suur lootus, et liikumisharrastuse ja spordi abil on võimalik haridust ja tervist edendada, rahu säilitada ning inimeste elukvaliteeti tõsta,'' kõneles riigipea.

Vabariigi President tõdes, et kuigi eestlasi peetakse sporti armastavaks rahvaks, näitavad faktid, et aktiivselt ja regulaarselt tegeleb liikumisharrastusega vähem kui kolmandik eestimaalastest ning kutsus otsustajaid, arvamusliidreid, poliitikuid, kultuurirahvast ja ärimehi isikliku eeskujuga toetama sportlikku ja tervislikku elustiili.
''Tervitan igas vormis ja viisil ning kohas spordiga tegelemist, kuid hindan eriti kõrgelt liikumist vabas looduses. Erinevalt uhketest veekeskustest ja kallitest jäähallidest on see kõikidele taskukohane sportimise viis ning heale enesetundele ja rõõmsale meelele saame lisaväärtusena meelelise naudingu Eestimaa kaunist loodusest,'' ütles president Rüütel.

Koostööleppe allkirjastamise järel tegi president Rüütel koos leppes osalejate ja teiste huvilistega kaasa viie kilomeetri pikkuse kepikõnd-matka Rakvere tervisespordirajal.

Ühiste Kavatsuste Protokolli nime kandvale koostööleppele kirjutasid alla Eesti Olümpiakomitee, Lääne-Virumaa Maavalitsus, Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit, Lääne-Virumaa Spordiliit, Lääne-Virumaa Ettevõtjate klubi Wesenberg, Eesti Spordileht, Kultuuriministeerium ja Keskkonnaministeerium.

Käesoleva aasta 7. jaanuaril sõlmiti spordilepe Põlvamaal.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 18. märtsil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee