In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President annab üle auhinnad laste ja noorte loomevõistluse võitjatele
18.03.2005


Vabariigi President annab esmaspäeval, 21. märtsil kell 14.00 Kadriorus üle auhinnad laste ja noorte loomevõistluse ''Tubli laps - Eesti ehe'' võitjatele.

Laureaatide hulgas on lapsi Harjumaalt, Saaremaalt, Hiiumaalt, Põlvamaalt, Narvast, Suure-Jaanist, Tartust ja Tallinnast.

Võistlusele saabus kokku ligi 700 tööd, mis nii piltide kui esseede osas olid kõik sisukad ja heal tasemel.

Aprilli algul avatakse Rahvusraamatukogus laureaatide tööde näitus, osa töid on juba avaldatud lasteajakirjas ''Hea Laps''.

Eelmise aasta 11. oktoobril välja kuulutatud võistlusele oodatud võistlustööde eripäraks oli pildi ja kirjutise terviklikkus - kuni leheküljeline mõttearendus joonistuse kohta ja joonistus, mis omakorda ilmestas kirjutist. Noorim vanuserühm joonistas vaid pildi. Võistluse põhieesmärk oli innustada laste ja noorte soovi ja tahet elada omal kodumaal ausa, edasipüüdliku ning ühiskondlikult aktiivse inimese ja kodanikuna. Oodati töid kodu- ja perekonnateemal ning samuti laste arusaamast riigi kodaniku kui patrioodi tõekspidamisest Eesti lipu aastal aga ka noorte suhtumisest riigistruktuuridesse nagu president, valitsus, kaitsevägi ja politsei.

NB! Ajakirjanikud on lahkesti palutud üritust kajastama!


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 18. märtsil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee