In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kõneles Eesti Kongressi 15. aastapäeval
13.03.2005


President Arnold Rüütel esines täna Tallinnas, Estonia kontserdisaalis Eesti Kongressi 15. aastapäeva kontsert-aktusel. Oma kõnes väljendas riigipea usku, et rahvas säilitab toimunu oma ajaloolises mälus.

"Olukorras, kus vastandusid poliitilised jõud ning võimalikud välised liitlased olid võtnud sündmuste arengu määramatuse tõttu ettevaatliku hoiaku, sai rahvas loota vaid enda tugevusele, oma ajaloolisele mälule ja kogemusele. Rahvas koondus Eesti kodanike liikumiseks, ühines massiliseks Rahvarindeks, toetas jõuliselt Ülemnõukogu tegevust iseseisvale riigile õigusliku aluse loomisel ning väljendas referendumil kindlat tahet taastada iseseisvus. Kõik see väärib ka täna erilist austust ja tunnustust," kõneles Vabariigi President.

President Rüütli sõnul aitasid Eesti kodanike liikumine ja tema foorum Eesti Kongress kaasa sellele, et siduda Eesti kodanikud üle viie aastakümne pikkuse võõrvõimu valitsemisaja taas ühtseks kõrgema võimu kandjaks. "Õigusliku järjepidevuse põhimõte sai suunavaks ja mõtlemist korrastavaks juhiseks iseseisvuse taastamisel," sõnas riigipea.

Kõnet lõpetades toonitas president Rüütel vajadust ka tänaste raskete ja keeruliste valikute tegemisel arvestada rahva tahet kui ülimuslikku käsku. "See on ainus kompass, mis hoiab meie riiki õigel teel," rõhutas Vabariigi President.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 13. märtsil 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee