In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Ukraina Kogukonna keskust
28.02.2005


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel külastasid Ukraina Kogukonna keskust TallinnasPresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel külastasid täna pärastlõunal Ukraina Kogukonna keskust Tallinnas.

Ukraina Kogukonna keskuses võtsid presidendipaari vastu Eesti ukrainlaste kongressi esimees Vira Konõk, Ukraina kreeka-katoliku koguduse vanem Anatoli Ljutjuk ja Ukraina suursaadik Eestis Mikola Makarevitš, kes rääkisid Ukraina Kogukonna tegevusest ja tulevikuplaanidest.

Ukraina kreeka-katoliku kiriku ajaloost ja tegevusest Tallinnas rääkisid preester Volodõmõr Balijenko ja koguduse vanem Anatoli Ljutjuk. Kogukonna keskuses asuva muuseumi ruumes tutvuti näitusega ''Euroopa riikide Punase Raamatu poeetiline versioon'' ja kuulati Timo Marani luuletusi. Väikese kontserdiga esinesid folklooriansambel Vidlunnja ja solistid.

Vabariigi President tänas ukraina kogukonda aktiivse tegutsemise ja Eesti taasiseseisvumise toetamise eest. President Rüütel märkis, et Eesti tervitab Ukrainas läbiviidavaid reforme ja on omalt poolt valmis panustama nendesse valdkondadesse, kus meil on pakkuda kasulikke kogemusi.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 28. veebruaril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee