In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kõneles Rooma Klubi Euroopa rahvuslike ühenduste aastakonverentsil
25.02.2005


President Arnold Rüütel esines täna Tallinnas Keskkonnaministeeriumi suures saalis Rooma Klubi Euroopa rahvuslike ühenduste aastakonverentsi avaistungil ettekandega ''Eesti jätkusuutliku arengu tee''.

Oma ettekandes ütles Vabariigi President, et Eesti keskseid sihte on pärast taasiseseisvumist olnud majanduskasv ja elanike heaolu suurendamine. ''Jätkusuutlik, sotsiaalselt ja regionaalselt tasakaalustatud majandusareng jääb ka edaspidi üheks Eesti prioriteediks,'' sõnas president Rüütel.

Vabariigi President nentis, et üleminek innovatsioonikesksele majandusele pole võimalik ilma kvaliteedihüppeta hariduses ja väljaõppes. Riigipea lisas, et väikeriigile on oluline tagada kõigi elanike juurdepääs haridusele ning aktiivselt osaleda rahvusvahelises teadustegevuses.

President Rüütli sõnul on jätkusuutliku arengu eesmärgid suunatud kultuuriruumi säilitamisele, inimeste heaolu ja kindlustunde tõstmisele. ''Seda arvestades on möödapääsmatu loodusressursside tarbimine, kusjuures seda tuleb teha ökoloogilist tasakaalu rikkumata,'' toonitas riigipea.

''Eesti jätkusuutliku arengu strateegia põhieesmärgid ei teeni mõistagi ainult Eesti riigi ja kogukonna huve. Elukvaliteedi tõstmine majandusliku heaolu ja turvalisuse suurendamise teel, Eesti kultuuriruumi arendamine, sotsiaalse ja ökoloogilise tasakaalustatuse kindlustamine ning tulemuslik panustamine globaalsesse arengusse on niisugused prioriteedid, mis on esmatähtsad kogu meie planeedi stabiilseks arenguks,'' märkis president Rüütel ja rõhutas jätkusuutliku arengu kursil püsimise tähtsust.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 25. veebruaril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee