In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President andis üle riiklikud teenetemärgid
23.02.2005


Vabariigi President andis üle riiklikud teenetemärgid. President Arnold Rüütel andis täna keskpäeval Kadrioru Kunstimuuseumis toimunud pidulikul tseremoonial "Eesti tänab" üle riiklikud teenetemärgid silmapaistvatele riigitegelastele, haridus-, kultuuri- ja majandusinimestele.

Vabariigi President lausus oma kõnes: "Homme 87-aastaseks saav Eesti riik võib olla uhke oma väärikate kodanike üle ning tunda rõõmu sõpradest ja toetajatest kogu maailmas. Täna avaldame me siirast tänu nendele oma riigi kodanikele ja sõpradele, kelle teod on enim üldist kasu teeninud."

"Nagu möödunud aastatelgi, täname Eesti iseseisvuspäeva eel silmapaistvaid loojaid, ettevõtjaid, ametnikke. Tänaste autasustatute seas on taas riikliku järjepidevuse hoidjaid ning iseseisvuse taastajaid erinevatest rahvaliikumistest ja erakondadest. Seejuures pole oluline ei rahvus ega ka see, kas ollakse teadlane, õpetaja, põllumees, sportlane, arst või sõjaväelane. Olulisem on, et need inimesed on oma kutsumuse ja loovuse rakendanud pühendunult meie riigi ja rahva teenistusse. Ajast aega on mõtlejad juurelnud küsimuse üle, millest sõltub inimese õnn. Õhtumaades on arvatud, et tublidusest ja selle viljadest. Õnnelikuks on siin loetud inimesi, kes suudavad ära tunda head ja ka ise selle poole püüelda. Teie olete seda suutnud," kõneles Vabariigi President.

President Rüütel tänas kõiki ordenikavalere töökuse, vapruse ja loomingu eest, mis on muutnud paremaks meie elu ja meid endidki.

Autasustatute nimel pidas tänukõne AS Hansapank juhatuse esimees Indrek Neivelt, kelle töö Eesti panganduse edendajana pälvis tunnustamist Valgetähe III klassi ordeniga.

Ühtekokku andis riigipea täna riikliku teenemärgi kätte ligi 176-le inimesele. Presidendi palvel annavad iseseisvuspäeva puhul maakondades teenetemärke kätte maavanemad ja välisriikides Eesti suursaadikud.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 23. veebruaril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee