In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutas välja laste ja noorte loomevõistluse võitjad
22.02.2005


Sihtasutuse Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu nõukogu koostöös Lastekaitse Liidu, Eesti Lipu 120.aastapäeva tähistamise komisjoni ja ajakirjaga ''Hea Laps'' kuulutas eile välja laste ja noorte joonistus- ja esseevõistluse ''Tubli laps - Eesti ehe'' võitjad.

Auhindamine toimus kolmes vanusegrupis: nelja- kuni kuueaastaste mudilaste seas tulid võitjateks viieaastased Lily-Ann Rand Riisipere Lasteaiast ja Johanna Martins Tartu Kesklinna Lastekeskusest (juhendaja Ülle Talviste) ning kuueaastane Helena Põdra Tallinna Priisle Lasteaiast (juhendaja Marge Laagus).

Seitsme- kuni üheksa-aastaste laste hulgast leidsid žürii poolt äramärkimist Hanna-Liisa Ella Kuressaare Põhikoolist, Kelly Lehtsaar Emmaste Põhikoolist ja Ilja Sopin Narva Humanitaargümnaasiumist.

Kümne- kuni kaheteistaastastest koolilastest tunnistati võitjateks Maret Saaremets Suure-Jaani Gümnaasiumist (õpetaja Kersti Vendelin), Pirgit Peedosaar Fr. Tuglase nim. Ahja Keskkoolist (juhendaja Külli Vardja) ja Riho Vahtra Emmaste Põhikoolist (juhendaja Eila Tõnisson).

Mitmed tööd leidsid lisaks eraldi äramärkimist. Võistlusele saabus kokku ligi 700 tööd, mis nii piltide kui esseede osas olid kõik väga sisukad. Parimatele annab Vabariigi President auhinnad üle Kadriorus märtsikuus.

Eelmise aasta 11. oktoobril välja kuulutatud võistlusele laekunud võistlustöö eripäraks oli pildi ja kirjutise terviklikkus - kuni leheküljeline mõttearendus joonistuse kohta ja joonistus, mis omakorda ilmestas kirjutist. Noorim vanuserühm joonistas vaid pildi. Võistluse põhieesmärk oli innustada laste ja noorte soovi ja tahet elada omal kodumaal ausa, edasipüüdliku ning ühiskondlikult aktiivse inimese ja kodanikuna. Oodati töid kodu- ja perekonnateemal ning samuti laste arusaamast riigi kodaniku kui patrioodi tõekspidamisest Eesti lipu aastal aga ka noorte suhtumisest riigistruktuuridesse nagu president, valitsus, kaitsevägi ja politsei.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 22. veebruaril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee