In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President annab üle rahvaluulepreemiad
18.02.2005


Vabariigi President annab 2004. aasta eest presidendi rahvaluulepreemiad üle laupäeval, 19. veebruaril kell 12 Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis.

Preemia saavad Eesti Kirjandusmuuseumi ettepanekul Helgi Suluste ja Merlin Lõiv. Helgi Suluste on pensionär, kes on viimastel aastatel teinud Eesti Rahvaluule arhiivile kaastööd, osaledes "Eluringi" tähtpäevade talletamisel. Ka on ta südameasjaks võtnud oma kodukoha pärimuse ja kultuuriloo jäädvustamise ning koostas käsikirja "Ranna-Kodavere ümbruse looduslike annetega pillimehi 20. sajandil". Käsikirja ilmestavad jutud kohalikust pillimängu ja pidude traditsioonist, näiteid pillimeeste repertuaarist ja pajatused nende elust.

Merlin Lõiv on Tartu Ülikooli üliõpilane, kes pälvis preemia Eesti Kaitseväe pärimuse kogumise eest. Mahukas kogu, mis koosneb 200-leheküljelisest käsikirjalisest materjalist ning neljast tunnist lindistustest, annab hea ülevaate Eesti Kaitseväes teenivate sõdurite fraseoloogiast, naljadest ja lauludest. Materjal ei piirdu ainult sõdurifolklooriga, vaid aitab pilku heita ka sõdurite igapäevaellu, nende hoiakutele ja suhtumistele.

Ühe rahvaluulepreemia suuruseks on tänavu 12 000 krooni, mis läheb jagamisele laureaatide vahel ja makstakse välja Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu toel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 18. veebruaril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee