In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kõneles Paul Ariste 100. sünniaastapäeva tähistaval mälestuskonverentsil
03.02.2005


President Arnold Rüütel kõnelemas Paul Ariste 100. sünniaastapäeva tähistaval mälestuskonverentsil Tartu Ülikooli aulasVabariigi President ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna Paul Ariste sünniaastapäeva tähistaval mälestuskonverentsil Tartu Ülikooli aulas.

Oma tervituskõnes sõnas president Rüütel, et Paul Ariste tegi õpetajana ja teadlasena tööd, millel on igavesed viljad. ''Uurides ja õpetades paljusid keeli ja kultuure, aitas ta neid säilitada,'' ütles riigipea. ''Oma teadusliku ja pedagoogilise tegevusega andis akadeemik Ariste suure panuse selleks, et soome-ugri keeled ei kaoks,'' märkis Vabariigi President.

President Rüütel tõstis esile Paul Ariste teeneid hääbuva vadja keele ja kultuuri talletamisel ning uurimisel, samuti rahvusvaheliste fennougristide kongresside tavale aluse panemisel.

Riigipea sõnul kiirgas Paul Ariste vaimsust ja vaimustust ning tõmbas endaga kaasa arvukalt õpilasi. ''Tema inimlik soojus ja avatus ei saanud jääda märkamatuks, nagu ta ise ei jäänud ükskõikseks selle suhtes, kuidas läheb teistel. Ma arvan, et sedagi tuleb meil Aristelt tänases Eestis õppida,'' rõhutas president Rüütel.

Vabariigi President soovis kõigile niisama kaunist emakeelt ja tahet üksteisest aru saada, nagu see oli omane Paul Aristele.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 3. veebruaril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee