In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales liikumisharrastust väärtustava koostööprotokolli allkirjastamisel
07.01.2005


President Arnold Rüütel osales täna Põlvas Mesikäpa Spordihallis toimunud Põlvamaa liikumisharrastust väärtustava Heade Kavatsuste Protokolli allakirjutamisel.

Oma tervituskõnes rõhutas Vabariigi President Põlvamaa rahvaspordi ja liikumisharrastuse kokkuleppe erakordset sotsiaalset tähendust. ''Toetades küla, valla, maakonna, lasteaia, kooli, pere, noorte ja eakate sporti tõstame elu kvaliteeti, ennetame kuritegevust ja narkomaaniat, parandame oluliselt rahva nõrgenevat tervist. Sellepärast on täna allakirjutatud lepe suurem kui sport,'' ütles riigipea.

President Rüütel märkis, et allkirjastatud kokkulepe on suurepärane näide koostööst, kus keskvõim, kohalik võim, mittetulunduslik võim ja ärivõim võtavad üheskoos vastutuse - igaüks loomulikult oma võimaluste piires - Põlvamaa rahva tervisliku ja sportliku eluviisi edendamise eest.

Vabariigi Presidendi sõnul on väga tervitatav ja eeskuju andev, et spordileping allkirjastatakse spordisaalis ning et kohe pärast allkirjade andmist hakatakse lepingut praktiliste tegudega täitma.

Koostööleppe allkirjastamise järel tegi president Rüütel koos leppes osalejate ja teiste huvilistega kaasa 2,7 kilomeetri pikkuse kepikõnd-matka Põlva Intsikurmus. Mesikäpa hallis toimus õpetajate võrkpalliturniir.

Heade Kavatsuste Protokolli nime kandvale ja pretsedenti loovale koostööleppele kirjutasid alla Eesti Olümpiakomitee, Põlva Maavalitsus, Põlvamaa Omavalitsuste Liit, Põlva Maakonna Spordiliit, Põlva Äriklubi, Kultuuriministeerium ja Keskkonnaministeerium.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 7. jaanuaril 2005


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee