In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Eesti Maaspordi Liidu spordiaasta lõpetamisel
11.12.2004


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna Pärnu Kontserdimajas toimunud Eesti Maaspordi Liidu "JÕUD" spordiaasta pidulikul lõpetamisel.

Oma tervituskõnes tõstis president Rüütel esile spordiinimesi, kelle saavutused ei küüni olümpiamedaliteni, kuid kes on eeskujuks oma ellusuhtumisega. "Rahvaspordil on täita küll teistsugune sotsiaalne roll kui tippspordil, kuid kindlasti mitte vähem oluline. Kõigil ei ole eeldusi jõuda tippu, kuid füüsiline koormus on vajalik igaühele. Me teame süvenevaid probleeme oma rahva tervisega, aga me teame sedagi, et just mõõdukas liikumine on rohi paljude hädade vastu," kõneles riigipea.

Vabariigi President märkis, et valgustatud suusa- ja terviseraja võib valmis ehitada suhteliselt väikeste kulutustega, selleks on vaja rohkem head algatust ning riigi, kohaliku võimu ja entusiastide koostööd.

President Rüütel tunnustas Eesti Olümpiakomitee algatust hakata maakondades spordielu arendama kooskõlastatud tegevuskava alusel. "Seejuures annavad oma panuse maavalitsus ja omavalitsusliit, spordiliit "Jõud" ja teised rahvasporti edendavad ühendused. Sellest võiks saada liikumisharrastuse ja spordi ühiskondlik kokkulepe maakonna tasandil," lisas Vabariigi President.

Riigipea tänas neid, kes hoiavad virgena nii maa- kui linnarahva spordivaimu ning soovis kaunist aastalõppu ja uusi saavutusi uuel aastal.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 11. detsembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee