In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Süüria suursaadikuga
09.12.2004


President Arnold Rüütel võttis vastu Süüria suursaadiku Mohamad Ali Hamoui, kes esitas oma volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Süüria suursaadiku Mohamad Ali Hamoui, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul on väga oluline kahe riigi koostöö rahvusvahelistes organisatsioonides, seda eriti praegu, kui globaliseerumine ja rahvusvahelise terrorismi oht eeldavad rahvusvaheliselt üldsuselt ühiseid jõupingutusi. "Lähis-Ida areng on olnud viimastel aastatel pidevalt kogu maailma huvisfääris ning meil on siiralt hea meel sammude üle, mis on suunatud olukorra stabiliseerumisele selles piirkonnas. Eesti peab väga oluliseks Süüria kaasatust Lähis-Ida rahuprotsessi. Vaid nii võib jõuda kõikehõlmava rahu ja majandusliku eduni teie regioonis," ütles Eesti riigipea.

Suursaadik Hamoui õnnitles Eesti Vabariiki NATO ja Euroopa Liiduga ühinemise puhul ning märkis, et Eesti osalemine Euroopa organisatsioonides aitab kaasa rahuprotsessile ning Euroopa Liidu ja Araabia-maailma vahelisele suhtlemisele.

President Rüütel soovis Süüriale edu suhete arendamisel Euroopa Liidu - Vahemere koostöö raamides, mis loob aluse tihedamaks kahepoolseks lävimiseks ja majanduskoostöö süvendamiseks.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 9. detsembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee