In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Juudi Kogukonna keskust
07.12.2004


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel külastasid Juudi Kogukonna keskust TallinnasPresident Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel külastasid täna Juudi Kogukonna keskust Tallinnas ning võtsid osa juudi rahvapüha Hanukka tähistamisest.

Juudi Kogukonna keskuses võtsid presidendipaari vastu pearabi Šmuel Kot, Juudi koguduse esimees Boriss Oks ja Juudi Kogukonna esinaine Cilja Laud, kes tutvustasid Juudi Kogukonna tegevust ja tulevikuplaane.

Peale ringkäiku Tallinna sünagoogis ja Juudi Kogukonna keskuses süütas Vabariigi President keskuse õuel toimunud tseremoonial esimese hanukka küünla.

President Rüütel märkis, et Eesti on riigi alguspäevadest alates püüdnud luua siin elavatele rahvakildudele kõik võimalused omakultuuri hoidmiseks. "Esimesena Euroopas võttis just Eesti 1925. aastal vastu kultuurautonoomia seaduse, mille alusel kuulutati aasta hiljem välja ka juudi kultuurautonoomia. See oli ainulaadne sündmus maailmas ja juutide ajaloos," rääkis riigipea.

Vabariigi President tänas Eesti juudi kogukonda aktiivselt tegutsemise ja Eesti elus suure osavõtlikkusega osalemise eest. "Soovin tänase püha puhul teile kõigile palju rõõmu nii küünlavalgusest, lähedastest enda ümber kui ka oma rikkast kultuurist!" ütles riigipea.

Seejärel külastas Vabariigi President Tallinna Juudi kooli, mida tutvustas kooli direktor Mihhail Beilinson.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 7. detsembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee