In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales rahvusülikooli aastapäevaaktusel
01.12.2004


Vabariigi President Tartu Ülikooli 85. aastapäeva aktuselVabariigi President ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna emakeelse Tartu Ülikooli 85. aastapäeva aktusel.

Oma tervituskõnes märkis president Rüütel, et Eesti Vabariigi loomisega teostus eesti haritlaskonna unistus emakeelsest ja rahvusmeelsest ülikoolist. Kuulsusrikaste traditsioonidega Tartu Ülikool pühendus pärast taasavamist 1919. aastal Eesti ühiskonna huvide teenimisele. ''Seda on ülikool teinud tänaseni,'' sõnas riigipea. ''Olles nii teadusliku kui rahvusmõtte lipulaev Eestis, järgib Tartu Ülikool nooreestlaslikku kurssi rahvuslikule õitsengule läbi rahvusvahelise teaduse. Lisaks väljaspool Eesti piire tunnustatud teadusülikooli kõrgele mainele võime uhked olla Tartu Ülikoolile kui rahvuskultuuri, teaduse ja vaimuelu keskusele.''

President Rüütel nentis, et Tartu Ülikooli suurus seisneb eeskätt Eesti ülikooliks olemises. ''Kui siinsed teadurid ei töötaks Eesti jätkusuutlikkuse kindlustamiseks, oleks see üksnes keskmise suurusega ülikool maailma paljude omasuguste seas. Samas ulatuvad Tartu Ülikooli saavutused teaduskeele arendamisest kõrgtehnoloogilise innovatsioonini ja semiootikast kosmoseuuringuteni, kõnelemata rahvapärimuse uurimisest. Tahan väljendada oma veendumust, et Tartu Ülikool jääb ka tulevikus eri teadusvaldkondi ühendavaks rahvusülikooliks,'' tõdes Vabariigi President.

President Rüütel tänas ülikooli akadeemilist peret väga suure panuse eest eesti vaimu harimisse ja maailma tasemel teadusesse.

Pärastlõunal osalesid Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel Tartu Ülikooli rektori Jaak Aaviksoo vastuvõtul ülikooli ajaloomuuseumis. President Rüütel kohtus ka Soome Vabariigi presidendi Tarja Halonen'iga ning õnnitles teda Tartu Ülikooli audoktoriks saamise puhul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 1. detsembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee