In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemia saab Jaan Raik
30.11.2004


Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu nõukogu otsustas täna Kadriorus peetud istungil, et noore teadlase 2004 preemia pälvib TTÜ vanemteadur, tehnikateaduste doktor Jaan Raik, kelle tööd digitaalsüsteemide diagnostika teooria ja testisünteesi analüüsi algoritmide loomisel on huvi äratanud rohkem kui 90 laboris enam kui 30 riigis. Preemia annab Vabariigi President üle 10. detsembril kell 15.00.

Dr. Raik on kokku avaldanud üle 100 publikatsiooni sellistes väga mainekates teadusväljaannetes nagu Kluwer Academic Publisheri Juornal of Eletronic Testing jt. Oluliseks tuleb pidada ka praktilist tegevust Eesti tööstuse edendamisel ning teadusarenduskeskuse käivitamisel.

Tänavu kandideeris noore teadlase preemiale 17 noort teadlast. Nõukogu liikmete ühisarvamuse kohaselt oli kandidaatide hulgas mitmeid suurepäraseid tippteaduse tegijaid.

Sel aastal viiendat korda jagatava noore teadlase preemia asutas ja seda rahastab Toomas Luman. Preemia suurus on 50 000 krooni ja see on mõeldud noorele Eesti päritolu doktorikraadiga teadlasele, kes teeb uurimistööd Eesti või välismaa kõrgkooli või teadusasutuse juures.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 30. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee