In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President sõitis Balti presidentide kohtumisele
25.11.2004


President Arnold Rüütel sõitis täna töövisiidile Leedu Vabariiki, et osaleda homme Vilniuses toimuval kolme Balti riigi presidendi kohtumisel.

Reedel, 26. novembril toimuv traditsiooniline kolme Balti riigipea kohtumine on esimene pärast Eesti, Läti ja Leedu ühinemist NATO ja Euroopa Liiduga. Kohtumisel arutatakse laia teemaderingi - Balti riikide kolmepoolset koostööd ning ühist koostööd Põhjamaadega, samuti Euroopa Liidu Naabruspoliitikat ja Balti riikide õhuturbeküsimusi. Kohtumisel võivad kõneaineks tulla ka täna Haagis Euroopa Liidu ja Venemaa tippkohtumisel käsitlemist leidnud teemad.

Pärast kolme presidendi kohtumist toimub homme kell 12 Vilniuses Presidendipalee konverentsisaalis riigipeade ühine pressikonverents. Seejärel korraldab Leedu Vabariigi president Valdas Adamkus lõuna Eesti Vabariigi presidendi Arnold Rüütli ja Läti Vabariigi presidendi Vaira Vike-Freiberga auks.

Eesti riigipea homses päevakavas on ka Balti korvpalliliigaga tutvumine Vilniuse Siemens Arenal ja intervjuu Leedu päevalehele "Respublika". Reede õhtul kohtub president Rüütel Leedu peaministri Algirdas Brazauskas'ega.

Vabariigi President naaseb töövisiidilt tagasi Eestisse reede hilisööl.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 25. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee