In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus malesuurmeister Viswanathan Anand'iga
25.11.2004


President Arnold Rüütel kohtus täna Kadriorus India tippmaletaja Viswanathan Anand'iga, keda saatsid Rahvusvahelise Maleföderatsiooni (FIDE) asepresident Morten Sand, Eesti Maleliidu president Carmen Kass, Soome Maleliidu juht Arto Satonen ja teised maleorganisatsioonide esindajad.

Kohtumisel ütles Vabariigi President, et male on Eesti kultuurile väga oluline. "Eesti tahab ka edaspidi olla maleriik. Seepärast oleme jätkuvalt huvitatud tulevikus maleolümpia korraldamisest, mis annaks olulise impulsi male arengule kogu meie regioonis," sõnas president Rüütel. FIDE asepresident Morten Sand lubas selle sõnumi edastada FIDE juhtorganitele ning lisas, et hea strateegia olemasolu korral saavutab Eesti selles osas kindlasti edu.

President Rüütel ja suurmeister Viswanathan Anand vestlesid arvutite kasutamisest males. Suurmeistri hinnangul suudavad arvutid säilitada stabiilse taseme, kui inimaju väsib, ent arvutid pole veel siiski inimestest paremad, vaid eelkõige kinnitavad juba olemasolevaid teadmisi. Eksmaailmameister ütles ka, et males võib leida elemente nii kunstist, teadusest kui spordist, ent tema jaoks on see esmalt sport.

Kõneldes Paul Kerese osast maleajaloos, ütles Viswanathan Anand, et eriti enne Mihhail Botvinniku tõusu olnuks Keresel igati võimalik tõusta male maailmameistriks, kuid paraku toimus samal ajal Teine Maailmasõda. Suurmeistri sõnul oli Paul Keres väga universaalse stiiliga maletaja, mistõttu on tema partiisid võimalik kergelt mõista ka tänapäeval.

Eksmaailmameister Viswanathan Anand, kes püsib FIDE reitingutabelis stabiilselt teisel kohal Garri Kasparovi järel, viibib Eestis seoses Eesti Maleliidu poolt 26.-27. novembril korraldatava kiirmaleturniiriga.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 25. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee