In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Ecuadori suursaadikuga
25.11.2004


President Arnold Rüütel võttis vastu Ecuadori suursaadiku Carlos Jįtiva Naranjo volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Ecuadori suursaadiku Carlos Jįtiva Naranjo, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnas, et vaatamata geograafilisele kaugusele on Eestil ja Ecuadoril tekkinud palju ühiseid huve mitmetes rahvusvahelistes organisatsioonides, mis kahte riiki ühendavad. ''Üks perspektiivikaid koostöövaldkondi on usalduslik ja sõbralik koostöö ÜRO-s,'' märkis riigipea.

President Rüütel nentis, et Eestil on kavas oma kontakte Lõuna-Ameerika riikidega tihendada Ameerika Riikide Organisatsiooni kaudu, kus Eestil on alalise vaatleja staatus. ''Olles sellisel tasemel esindatud, saame kindlasti parema ülevaate Ameerika riikide koostööst ning suudame täpsemalt kavandada suhete arendamist Ecuadoriga,'' kõneles riigipea.

Suursaadik Naranjo õnnitles Eesti Vabariiki NATO ja Euroopa Liiduga ühinemise puhul. Suursaadiku sõnul tahab Ecuador laiendada Eestiga kaubandussuhteid, parandades oma positsiooni üle maailma tuntud rooside tarnijana, samuti tahetakse uurida võimalusi lisaväärtustega põllumajandussaaduste ja mereandide osas.

Vabariigi President soovis suursaadik Naranjo'le edu Eesti ja Ecuadori vahelise sõpruse ja koostöö edendamisel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 25. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee