In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Gruusia suursaadikuga
25.11.2004


President Arnold Rüütel võttis vastu Gruusia suursaadiku David Aptsiauri volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Gruusia suursaadiku David Aptsiauri, kes esitas oma volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul ühendavad kaht riiki täna sarnased huvid ja eesmärgid ning on põhjust mõelda sellele, kuidas kaasa aidata parema ja turvalisema tuleviku kujundamisele. ''Gruusia on 2004. aastal Eesti arengukoostöö üks prioriteetriike. Koostöö Gruusiaga toimub toimub kaitseministeeriumide vahel, hiljuti leidis aset e-valitsemise alane koolitus ja nüüd novembris leiavad aset eurointegratsiooni, keskkonnakaitse ja rahandusalased koolitused Gruusia kõrgematele riigiametnikele,'' märkis president Rüütel.

Suursaadik Aptsiauri tänas Eestit toetuse eest Gruusiale demokraatlike reformide arendamisel, territoriaalse terviklikkuse taastamisel ning Euroopa Liidu ja NATO'ga ühinemiseks ettevalmistumisel.

Eesti riigipea märkis, et Eesti on huvitatud kahepoolsete majandussuhete arendamisest ning tihedate kontaktide loomisest ettevõtjate ning ametiliitude vahel. ''Eesti ja Gruusia vaheline kaubavahetus on seni olnud tagasihoidlik, kuid kindlasti on majandusalaste suhete arendamisel arenguruumi,'' lisas president Rüütel.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 25. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee