In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President sõidab ametlikule visiidile Armeeniasse
12.11.2004


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad laupäeval, 13. novembril Armeenia Vabariigi presidendi kutsel ametlikule visiidile Armeeniasse.

Visiidi käigus on kõne all Eesti ja Armeenia kahepoolsed suhted, Euroopa Liidu naabruspoliitika Armeenia suunal ning Armeenia suhted Venemaaga. Erilise tähelepanu all on vastastikuse kultuuri- ja majanduskoostöö arendamine.

Vabariigi President külastab pühapäeval Garni templit, Gerhardi kloostrit ja Sergei Paradžanovi muuseumi, kus Eesti ja Armeenia kultuuriminister allkirjastavad riikidevahelise kultuurikoostöö kokkulepe.

Esmaspäeval kohtub president Rüütel Armeenia presidendi Robert Kotšarjaniga, Armeenia Rahvuskogu esimehe Artur Bagdasarjaniga ning Armeenia peaministri Andranik Margarjaniga. Seejärel külastab Vabariigi President genotsiidimuuseumi ning asetab pärja Genotsiidi memoriaali monumendi jalamile. Samal päeval avab Eesti riigipea veel Eesti-Armeenia äriseminari.

Armeenia Vabariigi President Robert Kotšarjan ja proua Bella Kotšarjan korraldavad Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks esmaspäeval piduliku õhtusöögi.

Teisipäeval peab president Rüütel Jerevani Ülikoolis loengu "Eesti ja Armeenia Euroopas", tutvub Matenadarani Instituudi vanade käsikirjade muuseumi ja Armeenia Rahvusmuuseumi ekspositsiooniga ning külastab Jerevani bränditehast.

Armeenia kaubanduse ja majandusarengu minister Karen Tšmaritjan ja proua Narine Šahbaszjan korraldavad Vabariigi Presidendi ja proua Ingrid Rüütli auks teisipäeval piduliku lõunasöögi.

Teisipäeva õhtupoolikul kohtub Eesti riigipea Armeenia kirikupea, katoolikose Tema Pühadus Karekin II-ga ning tutvub Armeenia keskkatedraaliga Etšmiadzinis.

Vabariigi Presidenti saatvasse ametlikku delegatsiooni kuuluvad teiste hulgas kultuuriminister Urmas Paet, regionaalminister Jaan Õunapuu, riigisekretär Heiki Loot, Järva maavanem Üllar Vahtramäe, Tartu Ülikooli rektor Jaak Aaviksoo ja Tartu linnapea Laine Jänes. Riigipead saadab visiidil ka 11-liikmeline äridelegatsioon, mida juhib Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman.

Vabariigi President saabub ametlikult visiidilt tagasi Eestisse teisipäeval, 16. novembril.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 12. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee