In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President avas rahvusvahelise konverentsi ''Noored tööjõuturul''
08.11.2004


President Arnold Rüütel avas täna Tallinna Tehnikaülikoolis rahvusvahelise konverentsi ''Noored tööjõuturul''.

Vabariigi President märkis, et tänast Eestit iseloomustab ennekõike struktuurne tööpuudus, kus tööjõu nõudlus ja pakkumine ei ole tasakaalus enamasti seetõttu, et omandatud haridus, oskused ja senised töökogemused ei vasta kiiresti muutuva tööturu nõuetele. ''Mis aga eriti kahetsusväärne - silmatorkavalt kõrge on noorte tööpuudus, ületades aeg-ajalt isegi kuni kaks korda Eesti keskmist näitajat. Iga viies töötada sooviv noor ei leia rakendust,'' tõdes riigipea.

President Rüütli sõnul on Eesti riik ja haridusasutused teinud viimastel aastatel intensiivseid pingutusi õppe- ja uurimistöö taseme tõstmiseks. ''Ajakohase suundumusena lähenevad ülikoolid ettevõtetele, pakkudes nii võimalusi uudseteks rakenduslikeks lahendusteks. See kõik peaks looma uusi väljavaateid ka tulevastele tudengitele ning noortele spetsialistidele,'' kõneles Vabariigi President.

Riigipea ütles, et sedamööda, kuidas teadmised ja tehnoloogia muutuvad konkurentsivõime seisukohalt üha kesksemaks teguriks, suureneb hariduse ja kutseoskuste tähtsus ning Eestis üheks riiklikuks prioriteediks seatud teadmispõhise majanduse arendamine on suureks väljakutseks tänastele noortele, aga ka koolidele ning hariduspoliitika kujundajatele.

''Hea haridus on olulisemaid eeldusi, et olla tööturul edukas. Ent ilma tugeva terviseta on samuti raske edu saavutada. Heast haridusest ja tervisest võidab inimene ise ning võidab ka kogu ühiskond. Seepärast kutsungi teid hoolt kandma mõlema - nii keha kui vaimu eest,'' lisas Vabariigi President ning soovis konverentsile tulemuslikku mõttetööd ja kõigile palju edu tööturul.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 8. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee