In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President külastas Osakat
03.11.2004


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel külastasid täna ametliku töövisiidi raames Jaapani Kansai piirkonna suurimat linna Osakat.

Hommikul siirdus Vabariigi President kiirrongiga Tokiost Osakasse ning kohtus seal Kansai piirkonna majandusföderatsiooni (Kankeiren) esimehe Yoshihisa Akiyama'ga. Kohtumisel, kus osales ka majandus- ja kommunikatsiooniminister Andrus Ansip ning Eesti Panga president Vahur Kraft, kõneldi eeskätt Eesti ja Kansai piirkonna majandusliku koostöö tihendamise võimalustest.

Seejärel külastas presidendipaar Jaapani Rahvuslikku Etnoloogiamuuseumi, kus uuritakse ja eksponeeritakse rahvakultuuri üle kogu maailma. Professor Hiroshi Shoji ja assistent Hiromi Komori tutvustasid eesti keeles oma aastatepikkuse töö viljana valminud Eesti-ainelist kollektsiooni ja uurimusi.

President Rüütel koos teda saatva delegatsiooniga külastas ka 16. sajandi lõpus rajatud Osaka kindlust ning tutvus sealse unikaalse ekspositsiooniga.

Vabariigi Presidendi sõnul võib lõppenud ametlikku töövisiiti pidada õnnestunuks, sest nii Jaapani keisri, peaministri ja välisministriga kui paljude mõjukate äriliidritega toimunud kohtumiste järel on põhjust uskuda Eesti ja Jaapani koostöö märgatavat tihenemist nii rahvusvahelisel kui kahepoolsel tasandil. "Kohtasime Jaapanis erakordset südamlikkust ja külalislahkust ning soovi koostööd teha nii majanduses kui teistes valdkondades", ütles president Rüütel.

Riigipea saabub visiidilt tagasi Eestisse neljapäeval, 4. novembril.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 3. novembril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee