In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

EELTEADE: Vabariigi President sõidab ametlikule töövisiidile Jaapanisse
26.10.2004


President Arnold Rüütel ja proua Ingrid Rüütel sõidavad laupäeval, 30. oktoobril Jaapani valitsuse kutsel ametlikule töövisiidile Jaapanisse.

Visiidi käigus on kõne all Eesti ja Jaapani suhted kahepoolsel tasandil. Erilise tähelepanu all on vastastikuse majanduskoostöö arendamine. Samuti arutatakse koostööd rahvusvaheliste organisatsioonide raames.

Visiidi raames kohtub Vabariigi President Tokios Tema Keiserliku Majesteedi Akihito ja Keisrinna Michiko'ga, Jaapani peaministri Junichiro Koizumi'ga ning välisministri Nobutaka Machimura'ga.

Esmaspäeval, 1. novembril on Eesti riigipeal kohtumine Jaapani Majandusorganisatsioonide Föderatsiooni (Keidanren) kaasesimehe Hajime Sasaki'ga, kes juhatas äriliidu delegatsiooni nende külaskäigul Eestisse käesoleva aasta märtsis.

Teisipäeval, 2. novembril külastab Eesti riigipea ettevõtet Matsushita Electric Corporation, kellele kuulub kaubamärk ''Panasonic''. Seejärel avab president Rüütel koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega korraldatava Eesti äriseminari.

Kolmapäeval, 3. novembril külastab Vabariigi President Osakat ja sealset rahvuslikku etnoloogiamuuseumi ning kohtub Kansai majandusföderatsiooni (Kankeiren) esimehe Yoshihisa Akiyama'ga.

Riigipead saadavad visiidil majandus- ja kommunikatsiooniminister Andrus Ansip ja Eesti Panga president Vahur Kraft, samuti 22-liikmeline äridelegatsioon.

Vabariigi President saabub ametlikult töövisiidilt tagasi Eestisse neljapäeval, 4. novembril.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 26. oktoobril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee