In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President osales Tallinna Pedagoogikaülikooli aastapäevaaktusel
22.10.2004


Vabariigi President ja proua Ingrid Rüütel osalesid täna Tallinna Pedagoogikaülikooli 85. aastapäeva aktusel.

President Rüütel märkis oma tervituskõnes, et Eesti ülikool on läbi aegade olnud meie rahvusteaduste, aadete, keele ja kultuuri alalhoidja. ''Pedagoogikaülikool on teadus- ja arenduskeskus nii sotsiaal- kui humanitaarvaldkondade tarvis. Lisaks saavad siin kaasaegse ettevalmistuse riigiametnikud ja kodanikuühenduste liidrid. Seega võime öelda, et Pedagoogikaülikooli kanda on suur vastutus meie rahva, riigi ja kultuuri tuleviku eest,'' sõnas riigipea.

Õnnitledes promoveeritud teadusdoktoreid ning värskeid Pedagoogikaülikooli audoktoreid, ütles president Rüütel, et ülikool on igati järginud oma missiooni kasvatada Eesti ühiskonna intellektuaalset kapitali, niisuguseid haritlasi, kelle teadmised ja oskused kindlustavad Eesti jätkusuutliku arengu. Vabariigi President soovis kogu ülikooli teadlaskonnale säravaid ideid ja uuenduslikke rakendusi.

Tallinna Pedagoogikaülikooli aastapäevaaktusel inaugureeriti audoktoriteks ajaloodoktor prof. Olavi Arens Armstrong Atlantic Ülikoolist, prof. Juhani Hytönen Helsingi Ülikoolist ning prof. Aino Sallinen Jyväskylä Ülikoolist. Samuti promoveeriti doktoriteks 11 teadlast - Argo Moor, Andres Kratovitš, Heli Tooman, Anne Valmas, Katrin Niglas, Anna Gubergrits, Inna Järva, Monika Pullerits, Marju Medar, Krista Loogma, Maia Muldma, Kerri Kotta, Tiiu Kuurme ja Iivi Zajedova.


Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 22. oktoobril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee