In English

Ametlikud teated
Ava print vaates

Vabariigi President kohtus Iiri suursaadikuga
21.10.2004


President Arnold Rüütel võttis vastu Iiri Vabariigi suursaadiku Noel Kilkenny, kes andis üle oma volikirjaPresident Arnold Rüütel võttis täna Kadriorus vastu Iiri Vabariigi suursaadiku Noel Kilkenny volikirja.

Vabariigi Presidendi sõnul on Iirimaa väga palju toetanud meid liitumisel Euroopa Liiduga, seda nii liitumisele eelnenud ettevalmistustel kui ka tegelikul ühinemisel, mis kulmineerus 1. mail 2004 Dublinis. ''Senine riikidevaheline koostöökogemus loob kindla aluse meie riikide huvide eest seismiseks ka uuenenud Euroopa Liidus,'' rääkis president Rüütel.

Eesti riigipea märkis, et Eestis on viimastel aastatel pidevalt kasvanud huvi Iirimaa ja Iiri majandusmudeli vastu. ''Eesti majandusringkonnad tunnustavad Iiri majandusedu ning soovivad kogemuste vahetamise jätkamist. Oluline on edasi arendada neid kontakte, mis meil praegu juba on, ning teha tööd uute ühiste eesmärkide saavutamisel,'' sõnas Vabariigi President.

Iiri Vabariigi suursaadik Noel Kilkenny ja president Arnold RüütelSuursaadik Kilkenny nentis, et Eesti ja Iiri vaheline mitmekülgne koostöö on viimastel aastatel veelgi tihenenud. ''Meie kaks riiki tegid tihedat koostööd ühinemisläbirääkimiste käigus, Euroopa Tuleviku Konvendis ja sellele järgneval Valitsustevahelisel Konverentsil ning meil on ka edaspidi ühised huvid ja positsioonid paljudes Euroopa Liidu ees seisvates küsimustes,'' ütles Iiri suursaadik.Presidendi kantselei avalike suhete talitus
Kadriorus 21. oktoobril 2004


© 2006 Vabariigi Presidendi Kantselei l tel: 631 6202 l faks: 631 6250 l sekretarvpk.ee